Komunikaty

Podsumowanie Sezonu Wędkarskiego 2009 i wyniki klasyfikacji" Wędkarz Sezonu 2009"

Komunikaty | 2009-10-31 | Publikujący: Koło PZW nr 37 Mysłowice

Za oknem jesień w pełni zima zbliża się wielkimi krokami. Nadszedł czas na podsumowanie Sezonu Wędkarskiego 2009 w kole nr 37 Mysłowice. Na początku roku zarząd koła ustalił kalendarz imprez sportowych jakie odbędą się w kole i mimo krytyki jak i przychylności wielu ludzi wszystkie te imprezy mogły się odbyć uważam Sezon 2009 za udany. Drużyna naszego koła awansowała z II ligi do I ligi Okręgu Katowice w innych zawodach wędkarskich drużyny naszego koła odnosiły sukcesy jak i porażki bo w wędkarstwie tak już jest ,że raz się wygrywa a raz się przegrywa. W kole naszym prowadzona jest klasyfikacja „ Wędkarza Sezonu" w kategorii Senior, Kadet i Junior do której zaliczane są najlepsze wyniki z trzech zawodów wędkarskich a są to zawody: PODLODOWE (warunek ,że jest odpowiednio gruby lód na zbiorniku) OTWARCIE SEZONU, MISTRZ KOŁA, ŚWIĘTOJAŃSKIE DNI MYSŁOWIC, ZAKOŃCZENIE SEZONU. Zarząd koła zorganizował w minionym sezonie zawody wędkarsko-sportowe dla dzieci i młodzieży z naszego koła jak i z Mysłowickich Szkół w dyscyplinie spławikowej, rzutowej, spinningowej .
Łącznie w zawodach wszystkich kategorii zorganizowanych na zbiorniku Gliniok-301 brało udział około 230 zawodników to jest około 47% członków koła. Największą popularnością cieszyły się zawody Otwarcia Sezonu 2009 brało w nich udział 55 zawodników później były zawody o tytuł Mistrza Koła w których brało udział 34 zawodników następnymi zawodami z dużym zainteresowaniem były zawody z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w których to zawodach udział wzięło 33 adeptów sztuki wędkarskiej. Chciałbym nadmienić ,że w naszym kole prowadzona jest szkółka wędkarska z której wyłaniani są zawodnicy na zawody w dyscyplinach spławikowej i rzutowej . Zawodnicy biorący udział w zawodach w kategorii Kadet i Junior osiągnęli bardzo dobre wyniki w zawodach Okręgowych i Rejonowych. Cieszymy się z osiągniętych wyników i liczymy na to, że w przyszłości młodzi zawodnicy zasilą szeregi dorosłych wędkarzy .
Reasumując koło nasze w minionym sezonie zorganizowało szereg zawodów wędkarskich i imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. To dzięki instytucją i osobą prywatnym ,którym na sercu leży rozwój wędkarstwa. Podziękowania należą się przede wszystkim Dyrekcji Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach, firmie Scania Polska SA o/Katowice, Prezydentowi Miasta Mysłowice Panu mgr Grzegorzowi Osyra, Urzędowi Miasta Mysłowice a w szczególności Wydziałowi Kultury i Sportu jak i Wydziałowi Promocji, firmie Salon Fryzjerski „Henryk", firmie SKOK Mysłowice ,związkom zawodowym działającym przy KWK MYSŁOWICE , Komendantowi PSP w Mysłowicach Panu Krystynowi Bebło jak również wszystkim Strażakom z PSP w Mysłowicach,Firmie "IMPET"Systemy Meblowe oraz wielu wielu innym darczyńcom . To dzięki nim mogliśmy cieszyć się z ciekawych i fascynujących zawodów wędkarskich a dzieci i młodzież z możliwości atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu z wędką w ręku. Ogólnie rzecz biorąc jako prezes koła jestem zadowolony z wyników sportowych osiągniętych przez naszych zawodników w sezonie 2009 i uważam ,że sport w naszym kole stoi na wysokim poziomie i chciałbym żeby tak było również w przyszłym sezonie czego życzę wszystkim zawodnikom.
Wreszcie przyszedł czas na ogłoszenie wyników „Wędkarz Sezonu 2009" w kategorii Senior
Zwycięzcy:

III miejsce Łukasz Lis 60 pkt

Zwycięzca w kategorii Młodzież
I miejsce i tytuł „Wędkarza Sezonu 2009" Marek Wojak 3 pkt
II i III miejsca nie sklasyfikowano

Gratulujemy serdecznie wszystkim zwycięzcą sukcesu w rywalizacji i wszystkim zawodnikom biorącym udział w zawodach wędkarskich i życzymy wielu sukcesów w przyszłym sezonie członkom naszego koła.

Z życzeniami TAAKIEJ RYBY zarząd Koła PZW nr 37 w Mysłowicach